Mesiad'dan Admer'e byk dl!

Mersin Sanayici ve adamlar Dernei'nin (MESAD) 9. MESAD Yln nsan ve Giriimcisi Ödül Töreni'nde Admer, Yln l Tevik Ödülü'ne layk görüldü.

Akdeniz hracatç Birlikleri'nde MESAD Bakan Ahmet Akkurt'un ev sahipliinde yaplan törene Çalayan'n yan sra Ak PartiMersin Milletvekili Çidem Münevver Ökten ile CHP Mersin milletvekilleri Vahap Seçer ve Aytu Atc, Mersin Valisi Hasan Basri Güzelolu ve i dünyasnn temsilcileri katld.

Ödül töreninin açl konumasn MESAD Yönetim Kurulu Bakan Ahmet Akkurt yapt.

Akkurt, konumasnda unlar söyledi: "MESAD olarak sanayici ve i insanlarmzn her ortamda, ylmadan ilimiz bölgemiz ve ülkemizin ekonomisine katklarn, yaratm olduklar istihdam, yapm olduklar yatrmlar, ihracata katklarn, çevreye duyarllklarn ödüllendirerek, farkndalk yaratmak, sanat, kültür,hizmet, doa ve eitim gibi sosyal aktiviteleri özendirmek, adna burada hep birlikte onlar alklayarak ödüllerini vereceiz.” dedi.
Konumasn MESAD’ anlatarak sürdüren Akkurt “MESAD bir fikir kulübüdür. Fikir üretir. Fikirlerini paylar, projeye dönütürür ve hayata geçirilmesi için ilgililere sunar ve takip eder.MESAD siyaset yapmaz, yaplanlar izler.Söyledii söz yaad ilin, bölgesinin ve ülkesinin gelimesi adnadr.Her zaman dediimi gibi ‘MESAD Mersin’dir. Mersin Türkiye’dir” dediMersin’in cumhuriyet tarihinden sonra hükümetin destei ile iki büyük yatrma tank olduunu belirten Ahmet Akkurt, "Biri Mersin Liman.Dieri Mersin Serbest Bölgesidir.Bunun dnda Çukurova Havaalan, Mersin-Antalya duble karayolu,ikinci konteynr liman projesi, D 400 karayolu projesi, Mersin Tarsus ky kesimi Turizm projesi ve Akdeniz Oyunlar için yaplan tesisler Mersin’ önümüzdeki yllarda hal ettii yere getireceine inanyoruz.”dedi.
Akkurt konumasnda taleplerine de deindi.Bunlar arasnda Lojistik Merkez projesinin hayata geçmesi ve Tarsus Organize Sanayi Bölgesinin otobana balanmas olarak belirtti.

Akkurt, konumasnda Akdeniz Oyunlar  kapsamnda kente kazandrlan tesisler için de ilgililere teekkür eden Akkurt, bata  Babakan Recep Tayyip Erdoan olmak üzere, Ekonomi Bakanna, Gençlik ve Spor Bakanna, Mersin Valisi, Büyükehir ve ilçe belediye bakanlar ile Akdeniz Oyunlar Koordinatörlüüne ve çalanlarna, üniversitelere, kurum ve kurulular ile sivil toplum kurulularna ve basna teekkür etti.
Akkurt ayrca Mersin ve Adana’y kapsayan ve geleceine yön vereceine inandklar 1/100000’lik Çevre Düzeni Plannn yeniden yaplanmasna büyük önem verdiklerini söyledi.Akkurt,” Adana ve Mersin Kanaat önderlerinin ve ilgilerinin el ele vererek Çukurova Metropol Kent oluumuna katk sunmalarn son derece önemsiyoruz”dedi.
Akkurt, son olarak Kentsel Dönüüm Projesinin en ksa zamanda hayat bulmas için her kurumun üzerine düeni yapmas gerektiini söyledi.
Dier konumalarn ardndan yln i insan ve giriimcisi ödül törenine geçildi. insan ve giriimcilerine ödüllerini Ekonomi Bakan Zafer Çalayan’n elinden aldlar.

9. MESAD YILIN NSANI VE GRMCLER ÖDÜLLER

YILIN HZMET ÖDÜLÜ: TÜRKYE CUMHURYET BABAKANI RECEP TAYYP ERDOAN

Ödülü Babakan Erdoan adna Ekonomi Bakan Zafer Çalayan ald


YILIN NSANI BÜYÜK ÖDÜLÜ: ULUSLARARASI MERSN LMANI

Ödülü Akfen Holding Yönetim Kurulu Bakan Hamdi Akn ald 


YILIN GRMCS ÖDÜLÜ: YAYLA BAKLYAT

Ödülü Yayla Bakliyat Yönetim Kurulu Bakan Hasan Gümü ald

YILIN GRMCS TEVK ÖDÜLÜ: AKYÜREK KARDELER

Ödülü Ali Akyürek ald

YILIN L TEVK ÖDÜLÜ: ADMER ORMAN ÜRÜNLER

Ödülü Admer Orman Ürünleri Yönetim Kurulu Bakanmz Aziz Özcan ald.

YILIN LÇE TEVK ÖDÜLÜ: MERSAN KASA

Ödülü Mersan Kasa Yönetim Kurulu Bakan Berrin Mis ald

ETME KATKI ÖDÜLÜ: TOROS ÜNVERSTES

Ödülü Toros Eitim Kurumlar Mütevelli Heyeti Bakan Ali Özveren ald

KENT TANITIM ÖDÜLÜ: KANAL 33

Ödülü Kanal 33 Yönetim Kurulu Bakan Turgay Demirta ald

MERSN ÜNVERSTES PROJE ÖDÜLLER: Yenilikçi fikir dal ve proje dal ödülleri